Повернутися до звичайного режиму

Патріотична сторінка нашого садочку

"Патріотизм -серцевина людини, основа її активної позиції."

В.О. Сухомлимнський

Найдорожче в житті кожної людини - той куточок рідної землі, де вона народилась, де вперше почула мамину колисанку і рідне слово, де минуло її незабутнє дитинство. Вогник рідної хати, батьківській поріг, хліб-сіль на столі, вишиті маминими натруженими руками святкові рушники, таємнича бабусина скриня і пучки запашних лугових квітів, коло сволока та на покутті - все це було в традиційній українській оселі, де пахнуть любисток і м`ята.

/Files/images/87.jpg

У всіх дошкільних закладах України значну увагу приділяють вихованню у дітей любові до Батьківщини, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу. Адже саме без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності - віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином. Як синтетична якість, патріотизм охоплює емоційно-моральне , дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної землі, своєї нації, матеріальних і духовних надбань суспільства.

/Files/images/ukraine.jpg

Пізнання Батьківщини і розмаїтнього світу розпочинається з сім`ї, батьківської хати в селі чи рідної домівки в місті.

/Files/images/demografichnyj-ta-trudovyj-potentsial-800x400.jpg

Провідними засобами впливу на дитину мають стати засоби народної педагогіки: рідна мова, усна народна творчість, пісенне та хореографічне мистецтво, народна гра та іграшка, календарно-обрядові свята , народне декоративно-вжиткове мистецтво, звичаї, традиції, символи, родинно-побутова культура.

/Files/images/00B6A027-129E-4926-AE58-0700D3E0079D_mw1024_mh1024_s.jpg /Files/images/2009-08-zabavky.jpg /Files/images/myagkaya-igrushka-levenya-konik-orlik-malenkij!Large.jpg/Files/images/5fb1cf06525de02a26f6347821ka--kukly-igrushki-ukrainochka.jpg

Що слід робити сьогодні, аби й завтра лунала народна пісня, не всихало джерело народної мудрості й творчості? Які зусилля докласти щоб отримати таку атмосферу, аби молодь не цуралася національного спадку , щоб не тільки на заході шукала свої ідеали?

Одним із найсуттєвіших показників моральності людини є патріотизм.

Основні напрямки патріотичного виховання:

1. Формування уявлень про сім`ю, родину, рід і родовід.

2. Краєзнавство.

3. Ознайомлення з явищами суспільного життя.

4. Формування знань про історію держави, державні символи.

5. Ознайомлення з традиціями і культурою свого народу.

6. Формування знань про людство.

Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих , оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.

Патріотичні почуття плекаються в родині

Формувати патріотичні почуття та уявлення про національну приналежність краще на основі доступних дітям фактів, безпосередніх спостережень за подіями суспільного життя.

Корисними стануть:

- дослідження власного родоводу, створення родинного дерева;

- розповіді батьків про своє минуле, нинішнє життя. Розглядайте з дітьми сімейні альбоми, знайомте їх з рідними, близькими і знайомими людьми; знайомте з речами, що перейшли у спадок.

Організовуйте:

- екскурсії до музеїв;

- прогулянки рідною вулицею, рідним селищем;

- домашні вистави за мотивами народних казок;

- готуйте народні світкові, обрядові страви ( кутя, паски, фарбування яєць).

Усвідомленню дитиною важливості її праці, особистого внеску у суспільне життя сприяє спільна участь батьків і дітей у загальносільських толоках з прибирання та озеленення дворів, парків, праця на присадибних ділянках, виготовлення і вивішування годівничок, шпаківень і т.д.

Власним прикладом і залученням дітей до активної соціально значущої діяльності батьків сприятимуть вихованню патріотично налаштованих і національно свідомих громадян України.



Кiлькiсть переглядiв: 1136

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.